RSS feed for AGPerson

AGPerson has logged 16 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Action Point

Action Point

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aniara

Aniara

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gully

Gully

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry