RSS feed for Elijah

Elijah has logged 16 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Serenity

Serenity

2019
×
Edit this entry  
30
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
13
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Making Fun: The Story of Funko

Making Fun: The Story of Funko

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Edit this entry