RSS feed for alienauction
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Voicemails From Strangers

Voicemails From Strangers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lover

Lover

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
Edit this entry  
07
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Agents of Secret Stuff

Agents of Secret Stuff

2010
×
Edit this entry  
16
Jellyfish Eyes

Jellyfish Eyes

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Problem Child

Problem Child

1990
×
Read the review Edit this entry  
12
Mortified Nation

Mortified Nation

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
Edit this entry  
09
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
Edit this entry  
01
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Magic Flute

The Magic Flute

×
Edit this entry  
13
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry