RSS feed for benschmidt

benschmidt has logged 18 entries for westerns.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ride with the Devil

Ride with the Devil

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Giant

Giant

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red River

Red River

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shane

Shane

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry