RSS feed for Björn

Björn has logged 47 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
OtherLife

OtherLife

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Polar

Polar

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★
Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Close

Close

2019
×
★★
Edit this entry  
07
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Replicas

Replicas

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
IO

IO

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Russell Brand: Re:Birth

Russell Brand: Re:Birth

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★½
Edit this entry