RSS feed for Serafina
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Edit this entry  
18
Creed

Creed

2015
×
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
It

It

2017
×
Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Boy Interrupted

Boy Interrupted

2009
×
Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
Edit this entry  
20
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
Edit this entry  
25
The Last Mistress

The Last Mistress

2007
×
Edit this entry  
18
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Edit this entry  
12
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★
Edit this entry  
03
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Edit this entry  
19
To the Bone

To the Bone

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Nerve

Nerve

2016
×
Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
Read the review Edit this entry