RSS feed for Bprd140

Bprd140 has logged 413 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★★½
Edit this entry  
31
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
2 Days in the Valley

2 Days in the Valley

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Miss Meadows

Miss Meadows

2014
×
★½
Edit this entry  
30
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
What If

What If

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★
Edit this entry  
29
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1994
×
Edit this entry  
29
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Punchline

Punchline

1988
×
★★
Edit this entry  
29
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Victoria

Victoria

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Hands of Stone

Hands of Stone

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Les Cowboys

Les Cowboys

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Heartburn

Heartburn

1986
×
★★★
Edit this entry  
27
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ice Guardians

Ice Guardians

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Chase

The Chase

1966
×
★★★
Edit this entry  
26
Leap Year

Leap Year

2010
×
Edit this entry  
26
Peep World

Peep World

2010
×
★★
Edit this entry  
26
The Falcon and the Snowman

The Falcon and the Snowman

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Lemon

Lemon

2017
×
★½
Edit this entry  
25
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tin Cup

Tin Cup

1996
×
★★
Edit this entry  
24
The Switch

The Switch

2010
×
★½
Edit this entry  
24
Love

Love

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Man in the Moon

The Man in the Moon

1991
×
★★½
Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Alps

Alps

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Solaris

Solaris

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Sweet November

Sweet November

2001
×
★½
Edit this entry  
09
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★½
Edit this entry