RSS feed for Cameron
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
½
Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Thinner

Thinner

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
06
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Devil

Devil

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
½
Edit this entry  
06
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Unfriended

Unfriended

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
½
Read prior review Edit this entry  
06
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cam

Cam

2018
×
Edit this entry  
06
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry