RSS feed for Cathal

Cathal has logged 76 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Panic Room

Panic Room

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Honey, We Shrunk Ourselves

Honey, We Shrunk Ourselves

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Honey I Blew Up the Kid

Honey I Blew Up the Kid

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jarhead 3: The Siege

Jarhead 3: The Siege

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Jarhead 2: Field of Fire

Jarhead 2: Field of Fire

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barnyard

Barnyard

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Jungle Book 2

The Jungle Book 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Walk in the Woods

A Walk in the Woods

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blank Check

Blank Check

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Second Best Exotic Marigold Hotel

The Second Best Exotic Marigold Hotel

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Whitney

Whitney

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unknown

Unknown

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Puss in Book: Trapped in an Epic Tale

Puss in Book: Trapped in an Epic Tale

2017
×
★½
Read the review Edit this entry