RSS feed for larissa
  • Child's Play

    Child's Play

    ★★★

    well, sometimes it's good to not have a best friend

  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

    peter parker: *sighs*

    me: *heart eyes* i'm so in love with you

  • It Chapter Two

    It Chapter Two

    ★★★★★

    i'm a bill hader as richie tozier stan first and human second

  • Descendants 3

    Descendants 3

    ★★★★

    when audrey sings "cause if i can't have that, then i'll be the leader of the dark and the bad" i felt that

    nothing but respect for my queen of mean

  • The Lion King

    The Lion King

    ★★★★

    IT MEANS NO WORRIES FOR THE REST OF YOUR DAAAAAYS IT'S OUR PROBLEM-FREE PHILOSOPHYYYY HAKUNA MATATAAAA

  • The Little Mermaid

    The Little Mermaid

    ★★★★

    no one:

    literally no one:

    not a single soul:

    me: UNDER THE SEA UNDER THE SEA DARLING IT'S BETTER DOWN WHERE IT'S WETTER TAKE IT FROM ME

  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

    I JUST LOVE MY PETER PARKER SO MUCH HE'S MY DREAM BOY I JUST WANT HIM TO BE HAPPY PLEASE GIVE HIM A BREAK YOUR SHITHEADS

  • Annabelle Comes Home

    Annabelle Comes Home

    ★★★

    i hate dolls, i really hate them

  • Charlie's Angels

    Charlie's Angels

    THANK YOU ELIZABETH BANKS FOR ALREADY GIVE ME MY RIGHTS

  • The Lion King

    The Lion King

    ★★★★★

    rickey thompson's voice: can you feel the looove tonight? i can, can you?

  • Friday the 13th

    Friday the 13th

    ★★

    me to people that told me this movie was scary as hell: am i a joke to you?

  • Big Little Lies

    Big Little Lies

    ★★★★★

    in this household, we stan talent, we stan strong female characters played by strong women