RSS feed for CheddarGoblin

CheddarGoblin has logged 59 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sing

Sing

2016
×
Edit this entry  
29
Darling

Darling

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
28
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Cadaver Christmas

A Cadaver Christmas

2011
×
★★
Edit this entry  
27
Elves

Elves

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★½
Edit this entry  
22
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
★★★
Edit this entry  
22
Ghost

Ghost

1984
×
Edit this entry  
21
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
P2

P2

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creepy

Creepy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
16
All Through the House

All Through the House

2015
×
★½
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Edit this entry  
16
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★½
Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
½
Edit this entry  
12
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sully

Sully

2016
×
Edit this entry  
11
Cold Prey

Cold Prey

2006
×
★★½
Edit this entry  
10
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
31

31

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Children

The Children

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
05
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
Edit this entry  
04
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
Read the review Edit this entry  
04
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Edit this entry  
03
Them

Them

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Saint

Saint

2010
×
★★½
Edit this entry  
02
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Mind's Eye

The Mind's Eye

2015
×
★★
Edit this entry  
30
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Edit this entry