Letterboxd — Your life in film
Username or Email
Password
Remember
me
Forgotten
password
?
×
Search:
Christian Siegel
Pro
Activity
Activity
Films
Diary
Reviews
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
Stats
RSS feed for Christian
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Visibility Filters
Show all
Fade watched films
Filters
Show watched films
Hide watched films
Hide short films
Hide unreleased films
In your watchlist
Not in your watchlist
Sort by
Watched Date
Watched Date
When Added
Review Activity
Film Name
Release Date
Newest First
Earliest First
Christian’s Rating
Highest First
Lowest First
Average Rating
Highest First
Lowest First
Film Length
Shortest First
Longest First
Film Popularity
Service
All Films
Amazon
Prime Video
Prime Video (subscription)
iTunes
More Services
PRO
Best Buy
CinemaNow
Crackle
DirecTV
DirectTV Cinema
EPIX
Fandango
FandangoNOW
Fandor
FilmStruck
FilmStruck+Criterion
Flixster
Google Play
HBO GO
Hulu
Hulu (subscription)
IndieFlix
Microsoft Movies & TV
Mubi
Netflix US
Netflix DVD
PlayStation Video
Redbox
Showtime Anytime
Starz Play
Sundance Now
Tribeca Shortlist
VHX
Vimeo On Demand
Vudu
YouTube
Powered by GoWatchIt
Genre
All
Action
Adventure
Animation
Comedy
Crime
Documentary
Drama
Family
Fantasy
History
Horror
Music
Mystery
Romance
Science Fiction
Thriller
TV Movie
War
Western
Decade
All
2020s
2010s
2000s
1990s
1980s
1970s
1960s
1950s
1940s
1930s
1920s
1910s
1900s
1890s
1880s
1870s
2019
All time
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Rating
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Christian has
logged 59 entries for films during 2019.
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Edit
You
Feb
2019
22
Tumbbad
2018
×
★½
Edit this entry
22
A Star Is Born
2018
×
★★★
Edit this entry
21
BlacKkKlansman
2018
×
★★★
Edit this entry
20
Alita: Battle Angel
2019
×
★★★½
Edit this entry
17
Vice
2018
×
★★★★½
Edit this entry
16
Lords of Chaos
2018
×
★★★★
Edit this entry
16
Fast Times at Ridgemont High
1982
×
★★★★
Edit this entry
16
The Entity
1982
×
★★
Edit this entry
16
Vamp
1986
×
★★★
Edit this entry
16
Sixteen Candles
1984
×
★★★
Edit this entry
16
Jodorowsky's Dune
2013
×
★★★★
Edit this entry
15
Happy Death Day 2U
2019
×
★★★
Edit this entry
13
Happy Death Day
2017
×
★★★★
Edit this entry
10
TRON: Legacy
2010
×
★★★★½
Edit this entry
10
Tron
1982
×
★★★
Edit this entry
10
The Last Starfighter
1984
×
★★★★
Edit this entry
10
WarGames
1983
×
★★★½
Edit this entry
10
Colossus: The Forbin Project
1970
×
★★★
Edit this entry
01
Green Book
2018
×
★★★★
Edit this entry
Jan
2019
31
Eighth Grade
2018
×
★★★½
Edit this entry
31
Upgrade
2018
×
★★★★½
Edit this entry
31
Killing Gunther
2017
×
★½
Edit this entry
30
Creed II
2018
×
★★★
Edit this entry
24
Glass
2019
×
★★½
Edit this entry
21
Split
2016
×
★★★½
Edit this entry
21
Unbreakable
2000
×
★★★★½
Edit this entry
20
Aquaman
2018
×
★★★½
Edit this entry
18
Monstrum
2018
×
★★
Edit this entry
15
The Philadelphia Experiment
2012
×
★
Edit this entry
15
Philadelphia Experiment II
1993
×
★★
Edit this entry
11
Polaroid
2019
×
★★★
Edit this entry
11
The Empire Strikes Back
1980
×
★★★★★
Edit this entry
10
The Shining
1980
×
★★★★★
Read prior review
Edit this entry
09
The Shining
1997
×
★★½
Edit this entry
06
Fifty Shades Freed
2018
×
★
Edit this entry
06
Searching
2018
×
★★★½
Edit this entry
06
Salyut-7
2017
×
★★
Edit this entry
06
Apostle
2018
×
★★★½
Edit this entry
06
Wonder
2017
×
★★★½
Edit this entry
06
The Death of Stalin
2017
×
★★★½
Edit this entry
05
Set It Up
2018
×
★★★½
Edit this entry
05
Calibre
2018
×
★★★★
Edit this entry
05
The Ritual
2017
×
★★★
Edit this entry
05
Small Town Crime
2017
×
★★★½
Edit this entry
05
Mowgli: Legend of the Jungle
2018
×
★★★
Edit this entry
05
I Kill Giants
2017
×
★★★½
Edit this entry
05
The Other Side of the Wind
2018
×
★★½
Edit this entry
05
22 July
2018
×
★★½
Edit this entry
04
Operation Finale
2018
×
★★½
Edit this entry
04
Alex Strangelove
2018
×
★★★★
Edit this entry
Newer
Older
1
2