RSS feed for Cr33p
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Major League

Major League

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bright Lights, Big City

Bright Lights, Big City

1988
×
★★½
Edit this entry  
31
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★½
Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Earthlings

Earthlings

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Grass is Greener

Grass is Greener

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
Edit this entry  
02
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
20
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Next Friday

Next Friday

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Friday

Friday

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Samson

Samson

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Harley Davidson and the Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
David and Goliath

David and Goliath

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ari Shaffir: Double Negative

Ari Shaffir: Double Negative

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Bumping Mics with Jeff Ross & Dave Attell

Bumping Mics with Jeff Ross & Dave Attell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Friday

Friday

1995
×
★★★★½
Edit this entry