RSS feed for Angus

Angus has rated 82 animated films.

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★

  • Rango

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★

  • The Tigger Movie

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • Frozen

    ★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★★

  • Brave

    ★★★

  • Rise of the Guardians

    ★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★