RSS feed for Angus

Angus has rated 27 westerns.

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Hollywood

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★★

  • Rango

    ★★★★

  • Shane

    ★★★★

  • Tombstone

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Shanghai Knights

    ★★★

  • Dances with Wolves

    ★★★½

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • Dead Man

    ★★★½

  • The Quick and the Dead

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★½

  • 3:10 to Yuma

    ★★★★½