RSS feed for darthslug

darthslug has logged 88 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Black Forest

Black Forest

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★
Edit this entry  
15
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Legion of the Dead

Legion of the Dead

2005
×
Edit this entry  
15
Mongolian Death Worm

Mongolian Death Worm

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
2046

2046

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Eagle

The Eagle

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Conspirator

The Conspirator

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Stranded

Stranded

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Age of Dinosaurs

Age of Dinosaurs

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Static

Static

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Android Cop

Android Cop

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Abraham Lincoln vs. Zombies

Abraham Lincoln vs. Zombies

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Young and Prodigious T.S. Spivet

The Young and Prodigious T.S. Spivet

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Plaguers

Plaguers

2008
×
★½
Edit this entry  
16
Doom

Doom

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Night of the Living Dorks

Night of the Living Dorks

2004
×
★★½
Edit this entry  
09
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★★
Edit this entry