RSS feed for DemonWolfM
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Last Mimzy

The Last Mimzy

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
Edit this entry  
30
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
11
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Paul

Paul

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Turtles Forever

Turtles Forever

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry