RSS feed for Dov

Dov has logged 22 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
Read prior review Edit this entry  
12
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oldboy

Oldboy

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
About Time

About Time

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
Edit this entry  
14
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry