RSS feed for Rob

Rob has logged 40 entries for films during 2010.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Salt

Salt

2010
×
½
Edit this entry  
15
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
Edit this entry  
12
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Edit this entry  
11
Gasland

Gasland

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
The Proposal

The Proposal

2009
×
★½
Edit this entry  
05
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★
Edit this entry  
04
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★
Edit this entry  
28
The Expendables

The Expendables

2010
×
Edit this entry  
28
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
The Slammin' Salmon

The Slammin' Salmon

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★
Edit this entry  
27
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★½
Edit this entry  
27
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
½
Edit this entry  
27
Machete

Machete

2010
×
★★
Edit this entry  
25
RED

RED

2010
×
★★
Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★
Edit this entry  
20
2012

2012

2009
×
½
Edit this entry  
12
21

21

2008
×
★★
Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Date Night

Date Night

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★
Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
Edit this entry  
26
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Predators

Predators

2010
×
Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★
Edit this entry  
17
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★
Edit this entry  
17
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
12
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★½
Edit this entry  
06
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
Edit this entry  
01
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Edit this entry