RSS feed for Rob

Rob has logged 133 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★
Edit this entry  
31
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★
Edit this entry  
14
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★
Edit this entry  
02
Chronicle

Chronicle

2012
×
Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ted

Ted

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
This Means War

This Means War

2012
×
½
Edit this entry  
16
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Edit this entry  
30
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★½
Edit this entry  
27
Resident Evil: Damnation

Resident Evil: Damnation

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★
Edit this entry  
22
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★
Edit this entry  
19
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
Looper

Looper

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
The Dictator

The Dictator

2012
×
½
Edit this entry  
14
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Edit this entry  
13
Octopussy

Octopussy

1983
×
Edit this entry  
12
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★½
Edit this entry  
10
Moonraker

Moonraker

1979
×
★½
Edit this entry  
05
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★
Edit this entry  
05
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Edit this entry  
05
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★½
Edit this entry  
04
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Edit this entry  
02
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Edit this entry  
02
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Edit this entry  
30
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Edit this entry  
27
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Edit this entry  
26
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Edit this entry  
25
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry  
18
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Edit this entry  
10
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★
Edit this entry  
06
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Your Highness

Your Highness

2011
×
½
Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
Edit this entry  
02
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Police Academy: Mission to Moscow

Police Academy: Mission to Moscow

1994
×
Edit this entry  
25
Police Academy 6: City Under Siege

Police Academy 6: City Under Siege

1989
×
Edit this entry  
24
Police Academy 5: Assignment Miami Beach

Police Academy 5: Assignment Miami Beach

1988
×
Edit this entry  
24
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
★★
Edit this entry  
24
Police Academy 3: Back in Training

Police Academy 3: Back in Training

1986
×
★★
Edit this entry