RSS feed for Rob

Rob has logged 92 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Hook

Hook

1991
×
★★
Edit this entry  
21
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Elysium

Elysium

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★
Edit this entry  
01
Teenage Monster

Teenage Monster

1958
×
★½
Edit this entry  
01
Nightmare Weekend

Nightmare Weekend

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★
Edit this entry  
01
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
Queen City Rocker

Queen City Rocker

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
On Deadly Ground

On Deadly Ground

1994
×
★★
Edit this entry  
01
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gwendoline

Gwendoline

1984
×
★★½
Edit this entry  
30
Warrior of the Lost World

Warrior of the Lost World

1983
×
★½
Edit this entry  
30
Skaterdater

Skaterdater

1966
×
★★★
Edit this entry  
30
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2013
×
★½
Edit this entry  
20
Haywire

Haywire

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★½
Edit this entry  
05
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
The Internship

The Internship

2013
×
Edit this entry  
24
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★½
Edit this entry  
17
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
½
Edit this entry  
06
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Edit this entry  
24
Trance

Trance

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Three Stooges

The Three Stooges

2012
×
Edit this entry  
28
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★
Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Edit this entry  
20
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Super

Super

2010
×
★★
Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★
Edit this entry  
10
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
Edit this entry  
04
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Edit this entry  
26
The Watch

The Watch

2012
×
Edit this entry  
26
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
½
Edit this entry  
25
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
Edit this entry