RSS feed for Gory B

Gory B has logged 135 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
★★★
Edit this entry  
17
The Sand

The Sand

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Greta

Greta

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Stepfather III

Stepfather III

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prom Night III: The Last Kiss

Prom Night III: The Last Kiss

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★½
Edit this entry  
30
Street Trash

Street Trash

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Edit this entry  
18
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Critters: Bounty Hunter

Critters: Bounty Hunter

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cujo

Cujo

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
13
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★½
Edit this entry  
09
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★½
Edit this entry  
05
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Madman

Madman

1981
×
★★½
Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Covenant

The Covenant

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★½
Edit this entry  
19
Madman

Madman

1981
×
★★½
Edit this entry  
19
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Bunnyman

Bunnyman

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Society

Society

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
Q

Q

1982
×
★★½
Edit this entry  
09
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Critters 4

Critters 4

1992
×
★★½
Edit this entry  
03
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★★½
Edit this entry  
03
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
Critters

Critters

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★
Read the review Edit this entry