RSS feed for James

James has logged 37 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tell Your Children

Tell Your Children

1936
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suburban Knights

Suburban Knights

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Compliance

Compliance

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thou Shalt Laugh

Thou Shalt Laugh

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Stolen

Stolen

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
One for the Money

One for the Money

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
009 Re:Cyborg

009 Re:Cyborg

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Skyline

Skyline

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parker

Parker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beast Within: Making 'Alien'

The Beast Within: Making 'Alien'

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mega Piranha

Mega Piranha

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lincoln

Lincoln

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Couch

Couch

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Broken City

Broken City

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Battleship

Battleship

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry