RSS feed for Scott

Scott has logged 36 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Streets

Streets

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Krull

Krull

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lords of Flatbush

The Lords of Flatbush

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Late Show

The Late Show

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Fix

The Big Fix

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Smile

Smile

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Downhill Racer

Downhill Racer

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Custody

Custody

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Choirboys

The Choirboys

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadly Illusion

Deadly Illusion

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Man With Bogart's Face

The Man With Bogart's Face

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dry Blood

Dry Blood

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
P.J.

P.J.

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harper

Harper

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Gilda

Love, Gilda

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Ship to India

A Ship to India

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Executioner

Kung Fu Executioner

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry