RSS feed for Kate

Kate has rated 28 films released in the 2000s.

  • St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

    ★★★

  • St. Trinian's

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • The Other Boleyn Girl

    ★★

  • Moulin Rouge!

    ★★★★

  • The Wedding Date

    ★★★

  • The Lake House

    ★★★★

  • The Stepford Wives

    ★★★½

  • What a Girl Wants

    ★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★

  • Miss Congeniality

    ★★★½

  • Imagine Me & You

    ★★★★

  • The Notebook

    ★★½

  • Twilight

    ★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★½

  • The Cat in the Hat

    ★★★

  • Hairspray

    ★★★½

  • Bridget Jones: The Edge of Reason

    ★★★