RSS feed for MiaPia

MiaPia has rated 49 crime films.

  • 3096 Days

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Clue

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★½

  • Irreversible

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Hollywood

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Traffic

    ★★★★

  • The Deadly Affair

    ★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Gemini

    ★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • To Die For

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★

  • American Animals

    ★★★

  • Stockholm

    ★★★½

  • Secret in Their Eyes

    ★★★★½