RSS feed for Rich
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Escape to Witch Mountain

Escape to Witch Mountain

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dead End

Dead End

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★
Edit this entry  
23
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★½
Edit this entry  
19
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★
Edit this entry  
18
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Edit this entry  
15
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Into the Dark: Pooka!

Into the Dark: Pooka!

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Phantom Tollbooth

The Phantom Tollbooth

1970
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★★
Edit this entry  
29
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★
Edit this entry  
25
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Edit this entry  
22
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★
Edit this entry  
21
The Shrine

The Shrine

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★
Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Emelie

Emelie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Girl in the Photographs

The Girl in the Photographs

2015
×
★★
Edit this entry  
08
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry