RSS feed for Raquel

Raquel has logged 47 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Paul

Paul

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
David's Secret

David's Secret

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Aileen: Life and Death of a Serial Killer

Aileen: Life and Death of a Serial Killer

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★½
Edit this entry  
22
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Open House

The Open House

2018
×
Edit this entry  
14
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry