RSS feed for Bill

Bill has logged 18 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Assholes

Assholes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
LBJ

LBJ

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry