RSS feed for Nexkez6
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Dead Night

Dead Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Cold Prey II

Cold Prey II

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

1970
×
★★★
Edit this entry  
07
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cold Prey

Cold Prey

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Godzilla: The Planet Eater

Godzilla: The Planet Eater

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Texas, Adios

Texas, Adios

1966
×
★★★
Edit this entry  
08
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Django

Django

1966
×
★★★★
Edit this entry  
02
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Smiles on a Murderer

Death Smiles on a Murderer

1973
×
★★★
Edit this entry  
27
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Edit this entry  
26
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Edit this entry  
08
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry