RSS feed for Steve

Steve has logged 120 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
14
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
Edit this entry  
13
Destroyer

Destroyer

2018
×
Edit this entry  
12
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
Edit this entry  
12
Mirai

Mirai

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Edit this entry  
10
The Rider

The Rider

2017
×
Edit this entry  
10
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
Edit this entry  
09
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
07
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
Edit this entry  
26
Free Solo

Free Solo

2018
×
Edit this entry  
25
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
Edit this entry  
25
Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

2018
×
Edit this entry  
23
Science Fair

Science Fair

2018
×
Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2018
×
Edit this entry  
23
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Edit this entry  
19
Creed II

Creed II

2018
×
Edit this entry  
19
Love, Gilda

Love, Gilda

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
Edit this entry  
16
RBG

RBG

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
Edit this entry  
13
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
Edit this entry  
09
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
Edit this entry  
06
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Edit this entry  
05
The Final Year

The Final Year

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
Edit this entry  
03
Colette

Colette

2018
×
Edit this entry