RSS feed for Rick
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Social Animals

Social Animals

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Funny People

Funny People

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry