RSS feed for Rick

Rick has logged 23 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rent

Rent

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Social Animals

Social Animals

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry