RSS feed for Ricutor

Ricutor has logged 33 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Williams

Williams

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Time Freak

Time Freak

2018
×
★★
Edit this entry  
10
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★½
Edit this entry  
03
Peace Maker Kurogane Movie 2: Yuumei

Peace Maker Kurogane Movie 2: Yuumei

2018
×
Edit this entry  
03
Peace Maker Kurogane Movie 1: Omou Michi

Peace Maker Kurogane Movie 1: Omou Michi

2018
×
½
Edit this entry  
03
Natsume's Book of Friends The Movie: Tied to the Temporal World

Natsume's Book of Friends The Movie: Tied to the Temporal World

2018
×
★★
Edit this entry  
03
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Edit this entry  
27
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★
Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★½
Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry