RSS feed for Ryan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Starlet

Starlet

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Wildlike

Wildlike

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry