RSS feed for russman

russman has logged 98 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
As I Open My Eyes

As I Open My Eyes

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lemon

Lemon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cage Fighter

The Cage Fighter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The New Radical

The New Radical

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ismael's Ghosts

Ismael's Ghosts

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Desk Set

Desk Set

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Polina

Polina

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Grace Jones: Bloodlight and Bami

Grace Jones: Bloodlight and Bami

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holly and the Ivy

The Holly and the Ivy

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Vacancy

No Vacancy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Miracle of Our Lady of Fatima

The Miracle of Our Lady of Fatima

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christmas in July

Christmas in July

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Absent-Minded Professor

The Absent-Minded Professor

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tyson

Tyson

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Baskın

Baskın

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Manic

Manic

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Peep World

Peep World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Reagan Show

The Reagan Show

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gamer

Gamer

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Just Charlie

Just Charlie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Room for One More

Room for One More

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Safe in Hell

Safe in Hell

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry