RSS feed for Sticky

Sticky has logged 11 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Lost River

Lost River

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★½
Edit this entry  
31
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry