RSS feed for Robert

Robert has logged 98 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Man Up

Man Up

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minions

Minions

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dope

Dope

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Edit this entry  
14
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Southpaw

Southpaw

2015
×
★½
Edit this entry  
06
San Andreas

San Andreas

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spy

Spy

2015
×
★★
Edit this entry  
10
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★½
Edit this entry  
30
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frank

Frank

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
22
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Them

Them

2006
×
★★
Edit this entry  
01
Who Am I

Who Am I

2014
×
★½
Edit this entry  
27
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
07
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Stereo

Stereo

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Chappie

Chappie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
The Past

The Past

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★
Edit this entry