RSS feed for Brad

Brad has logged 424 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Annie

Annie

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
½
Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Trust Me

Trust Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nick Offerman: American Ham

Nick Offerman: American Ham

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Sea

Black Sea

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
★½
Edit this entry  
05
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★½
Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★★
Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Marina Abramović: The Artist Is Present

Marina Abramović: The Artist Is Present

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Deranged

Deranged

1974
×
★★★
Edit this entry  
16
The Beast

The Beast

1975
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Canal

The Canal

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ouija

Ouija

2014
×
Edit this entry  
05
Stretch

Stretch

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★½
Edit this entry  
03
Horns

Horns

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★½
Edit this entry