RSS feed for Brad

Brad has logged 422 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
12 Rounds 3: Lockdown

12 Rounds 3: Lockdown

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★½
Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
15
By the Sea

By the Sea

2015
×
★½
Edit this entry  
13
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pod

Pod

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
Edit this entry  
05
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blood Lions

Blood Lions

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Creepozoids

Creepozoids

1987
×
★½
Edit this entry  
22
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Feast

Feast

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Felt

Felt

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Fathers and Daughters

Fathers and Daughters

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dead Rising: Watchtower

Dead Rising: Watchtower

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
★½
Edit this entry  
14
Bound to Vengeance

Bound to Vengeance

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kill Your Friends

Kill Your Friends

2015
×
★★
Edit this entry  
07
He Named Me Malala

He Named Me Malala

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★
Edit this entry