RSS feed for Brad

Brad has logged 49 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Girl Standing

Last Girl Standing

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rezort

The Rezort

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Shut In

Shut In

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
XX

XX

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Landmine Goes Click

Landmine Goes Click

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Demonic

Demonic

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fences

Fences

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creepy

Creepy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Demon

Demon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cat Sick Blues

Cat Sick Blues

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Repossessed

Repossessed

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Baskın

Baskın

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
They're Watching

They're Watching

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Barn

The Barn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shocker

Shocker

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Downhill

Downhill

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
½
Edit this entry  
04
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Rings

Rings

2017
×
Edit this entry  
02
The Guyver

The Guyver

1991
×
★½
Edit this entry  
02
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★½
Edit this entry