RSS feed for Brad

Brad has logged 27 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bel Canto

Bel Canto

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry