RSS feed for Brad

Brad has logged 34 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead of Night

Dead of Night

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paperhouse

Paperhouse

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thriller

Thriller

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Holiday

Holiday

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wind

The Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Land Imagined

A Land Imagined

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fugue

Fugue

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Little

Little

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Silence

The Silence

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightmare

Nightmare

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry