RSS feed for Brad

Brad has logged 33 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dogman

Dogman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Extracurricular

Extracurricular

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Feedback

Feedback

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Here Comes Hell

Here Comes Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gwen

Gwen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Body Count

Body Count

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Keeping Hours

The Keeping Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Maus

The Maus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Videoman

Videoman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry