RSS feed for Brad

Brad has logged 149 entries for family films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Patrick

Patrick

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Show Dogs

Show Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Tad the Lost Explorer and the Secret of King Midas

Tad the Lost Explorer and the Secret of King Midas

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry