RSS feed for Stew
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Due Date

Due Date

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Brightburn

Brightburn

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
9/11: The Falling Man

9/11: The Falling Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
An Honest Liar

An Honest Liar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I'm Not There.

I'm Not There.

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alps

Alps

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry