RSS feed for Steve

Steve has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Look Back in Anger

Look Back in Anger

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Doll

The Doll

1919
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Most Beautiful Girl in the World

The Most Beautiful Girl in the World

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Under the Bridges

Under the Bridges

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry