RSS feed for Gustavo Barros

Gustavo Barros has logged 37 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Heart

Crazy Heart

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Doubt

Doubt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Incendies

Incendies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry