RSS feed for Todd Gaines

Todd Gaines has logged 23 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bronies: The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony

Bronies: The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Riddick

Riddick

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
GLOW: The Story of the Gorgeous Ladies of Wrestling

GLOW: The Story of the Gorgeous Ladies of Wrestling

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Priest of Evil

Priest of Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Young, Violent, Dangerous

Young, Violent, Dangerous

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry