RSS feed for Aidan

Aidan has logged 134 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Safe Men

Safe Men

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beware of a Holy Whore

Beware of a Holy Whore

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tape

Tape

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry